بیش از دو هزار تن از علما ء روشنفکران ء نماینده گان احزاب سیاسی بشمول حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان ء حزب وحدت ء حزب الله ء افغان ملت ء حزب اسلامی  و جوامع مدنی ء موی سفیدان ء سران اقوام ء وکلای نواحی مختلف و ولسوالی های پانزده گانه هرات طی گرد همایی در تالار بزرگ مولانا جلال الدین محمد بلخی درشهر هرات حمایت و پشتیبانی خویش را از کاندیداتوری جلالتماب محترم حامدکرزی اعلام داشتند. سخنرانان هر یک :

۱-مولوی خداداد صالح ریس شورای علما و روحانیون زون غرب

۲-داکتر همایون عزیزی ریس شورای ولایتی هرات

۳-مولوی گل احمد وکیل مردم ادرسکن درپارلمان

۴-عبدالسلام قاضی زاده وکیل مردم غوریان در پارلمان

۵-عزیز احمد نادم وکیل مردم پشتون زرغون در پارلمان

۶-فوزیه گیلانی نماینده مردم گذره در پارلمان

۷-سیدشریف ایلانی نماینده مجاهدین

۸-وکیل زرین وکیل مردم کهسان در پارلمان

و تنی چند از نماینده گان شورای ولایتی و مسولین احزاب سیاسی ء بزرگان اقوام مختلف ساکن در هرات راجع به شخصیت جناب حامدکرزی صحبت نموده و وی را یک شخص مناسب برای پست ریاست جمهوری دانستند.

+ نوشته شده توسط نویسنده در پنجشنبه 1388/08/07 و ساعت 3:13 بعد از ظهر |
سمونوال نورخان نیکزاد سخنگوی قوماندانی امنیه هرات به آژانس باختر گفت که درگیری یاد شده در ولسوالی فارسي ولایت هرات زمانی به وقوع پیوست که گروپی از اختطاف گران یک باشنده این ولسوالی را اختطاف و به صوب نامعلومی انتقال میدادند که با پولیس مواجه شدند. پولیس با آنها درگیر شده و دو اختطاف کننده دستگیر ویکتن انان کشته شد. همچنان یک پولیس نیز کشته شده و دو پولیس زخمی شده است . به گفته منبع زخمی شدن گان به شفاخانه منتقل گردیده وضعیت انان نگران کننده نمیباشد.

+ نوشته شده توسط نویسنده در چهارشنبه 1388/08/06 و ساعت 10:41 بعد از ظهر |
سخنگوی قوماندانی پولیس زون غرب به آژانس باختر گفت این پسر که بطرف مکتب روان بود در مربوطات ناحیه سوم شهر هرات درچهاراهي آبخش بادمرغان توسط افراد مسلح سوار بریک موتر سرف ربوده شده است . منبع گفت که پولیس تلاش جهت شناسایی و دستگیری افراد یاد شده را آغاز نموده است.اين در حاليست كه بعد از قتل غلام يحيي اكبري و بازداشت بشير قناعت سازمانده گان انتحار ، اختطاف ، قتل و سرقت هاي مسلحانه امنيت بطور كامل برقرار شده بود .

+ نوشته شده توسط نویسنده در چهارشنبه 1388/08/06 و ساعت 10:34 بعد از ظهر |
در خبرنامه اداره امنیت ملی که به آژانس باختر مواصلت نموده گفته شده، در پی عملیات نیروهای امنیتی که قبلاً در قریه سیاوشان ولسوالی گذره هرات انجام شد ، بیشر احمد قناعت معاون غلام یحیی اکبری که مسوولیت یک گروپ سی نفری را به عهده داشت در جریان عملیات زخمی و در قریه سلیمی ولسوالی پشتون زرغون مخفی شد . وی برعلاوه انجام فعالیت های مسلحانه مسوول چند واقعه ترور ، آدم ربایی ، قتل و سربریدن و اخاذی شناخته شده است . بشیر قناعت در گروپ خود افراد القاعده عرب تبار و کرد تباران ایران را تنظیم نموده و چندین واقعه انفجار و حملات انتحاری را در شهر هرات طراحی و عملی نموده بود اختطاف و سربریدن سهیل 22 ساله فرزند حارنوال عبدالرووف ، سربریدن عبداللطیف فرزند عبدالرووف باشنده قریه چغاره ولسوالی انجیل ، سازماندهی حمله انتحاری به جان خواجه عیسی قوماندان امنیه ولسوالی انجیل که منجر به کشته شدن و زخمی شدن سی تن از باشنده گان شهر هرات شد نمونه از فعالیت های تروریستی بشیر قناعت است . درجریان عملیات گرفتاری موصوف محافظین وی دست به مقاومت زدند که درنتیجه دو افغان و دو ایرانی کردتبار کشته شدند و متباقی گرفتار گردیدند این تروریست شناخته شده غرض تحقیق به کابل انتقال یافته است
+ نوشته شده توسط نویسنده در چهارشنبه 1388/08/06 و ساعت 10:26 بعد از ظهر |
در پی سردی هوا در هرات دوشنبه شب اولین قطرات نعمت الهی شهر هرات را مرطوب ساخت .          هرات که یک شهر زیبا و وسیع است دارای باد های تند موسمی تحت نام باد های صدوبیست روزه دارد که گرد و خاک مردم شریف این شهر را آزار میدهد باران از جمله نعمت های است که این گردو خاک را از بین میبرد.
+ نوشته شده توسط نویسنده در سه شنبه 1388/08/05 و ساعت 8:53 قبل از ظهر |
در پی کشته شدن غلام یحیی اکبری سیاوشان بزرگترین قومندان طالبان در هرات و دستگیری بشیر قناعت جلاد طالبان محلی بیش از ۳۰۰ تن از مخالفین مسلح دولت تسلیم نیروهای دولتی شدند.همچنان دیروز مامور غوث الدین یکی دیگر از سرکرده گان مخالفین مسلح دولت در ولسوالی پشتون زرغون ولایت هرات تسلیم نیروهای پلیس ملی شد که این خود حکایت از بازگشت ثبات در ولایت هرات و بخصوص ولسوالی های گذره و پشتون زرغون مینماید.

+ نوشته شده توسط نویسنده در سه شنبه 1388/08/05 و ساعت 8:47 قبل از ظهر |
روز دو شنبه مورخ ۴ عقرب ۱۳۸۸ تعدادی از محصلین شرعیات و بعضی از مدارس علوم دینی جمعا ۲۰۰ نفر در مقابل ساختمان ولایت هرات تجمع نمودند و با شعار دادن مرگ بر امریکا و اسراییل قطعنامه را که قبلا تهیه نموده بودند به خوانش گرفتند و بعد از یک ساعت نزدیک چاشت متفرق شدند.
+ نوشته شده توسط نویسنده در سه شنبه 1388/08/05 و ساعت 8:38 قبل از ظهر |
شاروال هرات از اختلاس دوصد ملیون افغانی در این ریاست خبر داد.

وی گفت درضمن سایر رشوه ستانی ها پول ۵۰۰۰ نمره زمین نیز مفقود میباشد با وجود اینکه شاروال اسبق به جرم اختلاس از طرف لوی سارنوالی به حبس و جریمه نقدی محکوم شده بود ولی وی نیز ازادانه گشت و گذار مینماید .

لوی سارنوالی تاکید نمود که این ادعا را نیز تعقیب نموده و مجرمین را محاکمه خواهد نمود.

این در حالست که سید حسین حسینی ریس اسبق کار و اموراجتماعی و وکیل منتخب بعضی از مردمان  بی خبر هرات نیز به جرم اختلاس و دزدی پول پرورشگاه اطغال معصوم هرات به سه سال و سه ماه حبس و جریمه نقدی محکوم شده بود قابل ذکر است که اقای حسینی یکی از افراد بلند پایه جمعیت اسلامی افغانستان میباشد. 

+ نوشته شده توسط نویسنده در دوشنبه 1388/08/04 و ساعت 11:0 قبل از ظهر |

ای جهان خواران ظالم - ای فقط در ظلم عالم - دست نمی شویید چرا از سرنوشت مردمان - بر نمی دارید چرا دست از سر بیچاره گان - ای جهانخواران ظالم - ای براه ظلم عالم - اه جانسوز بیگناهان فغان کند روزی از این بیدادی - دست ملت های دربند روزی رسد به دامن آزادی - دست ناپاک شما ها به خون ابنای بشر آلودست - دل بی رحم شما ها با این همه ظلم و ستم آسودست - نه خدا را بنده - نه زخود شرمنده - ای طمع کاران ظالم - خورشید عدالت می دمد روزی - تابد به ضعیفان شوق پیروزی - خورشید عدالت می دمد روزی - به سر رسد آخر این سیه روزی - - از تمدن دم می زنید - اما آتش به عالم می زنید - تا بکی اعمال قدرت - تا بکی تحمیل ذلت - ای جهانخواران ظالم - خدواندا …

 

+ نوشته شده توسط نویسنده در دوشنبه 1388/08/04 و ساعت 0:11 قبل از ظهر |
بعد از عمليات ظفر در ولسوالي گذره و پشتون زرغون و كشته شدن غلام يحيي اكبري سياوشان و گروپ همرايش ، دستگيري بشيرقناعت جلاد طالبان كه سرميبريد ، تسليمي بيش از سيصد تن از افراد مسلح غيرمسول و پاكسازي مناطق سياوشان ، كورت ، نشين ، داشان ، امام شش نور و مناطقي از پشتون زرغون امنيت و آرامش به ولايت هرات باز گشت گروپ هاي اختطاف چي ، تروريست ، ادم كش ، قاچاقچي و دزدان مسلح شامل اين گروپ ها بودند كه نيرو هاي پوليس ، اردو ، امنيت ملي به همكاري مردم صلح دوست هرات و منطقه سركوب و پاك سازي شد.

و زمينه تدوير دور دوم انتخابات مهيا گرديد . غلام يحيي اكبري سياوشان يكي از قومندانان جمعيت اسلامي و از دوستان و همرزمان اسماعيل خان وزير اب وبرق فعلي و رهبر اين باند خطرناك دهشت افكن بود  كه بسياري از اختطاف ها ، حملات انتحاري ، سرقت هاي مسلحانه و نا امن سازي هرات كار اين گروپ اعلام گرديده است . همچنان تعدادي از اتباع ايران نيز در اين عمليات كشته و دستگير شده اند.

+ نوشته شده توسط نویسنده در یکشنبه 1388/08/03 و ساعت 10:42 بعد از ظهر |
امروز ۳ عقرب برادر حامد كرزي در ميان جمع كثيري وارد هرات شد

 

+ نوشته شده توسط نویسنده در یکشنبه 1388/08/03 و ساعت 12:6 بعد از ظهر |
از روز شنبه كمپاين ها در هرات شروع شد

از اقاي كرزي دو دفتر يكي مولوي خداداد صالح و داكتر همايون عزيزي گمپاين مينمايند

و قومندانان جهادي و دي دي ار شده گان تنظيمي از داكتر عبدالله كمپاين مينمايند

 

+ نوشته شده توسط نویسنده در یکشنبه 1388/08/03 و ساعت 10:54 قبل از ظهر |
هموطن افغانستان به من و تو نياز دارد دستش را كوتاه مكن

به پاي صندوق راي برو و مشت كوبنده به دهن دشمن بزن

+ نوشته شده توسط نویسنده در شنبه 1388/08/02 و ساعت 10:59 بعد از ظهر |

شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان حمايت مجدد خود را از كانديداتوري جلالتماب حامد كرزي اعلام نمود

 

شوراي ولايتي هرات حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان تشكيل جلسه داد                                   

درپي نا امنيي هاي اخير ولايت هرات و افزايش حملات انتحاري ، ترور ، اختطاف ،سرقت هاي مسلحانه و خود سري هاي بعضي افراد سودجو و بي بند و بار و عدم اعلام به موقع نتايج انتخابات رياست جمهوري و شورا هاي ولايتي در وقت تعين شده و كشانيده شدن انتخابات به دور دوم  شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان در دفتر آن شورا تدوير جلسه نمود.

اعضاي جلسه روي مسايل روز و تحولات اخير كشور بحث نمودند و اكثريت مشكلات بوجود امده را عدم اعلام به موقع نتايج انتخابات برشمردند و همچنان درپي كشانيده شدن انتخابات به دور دوم حمايت خود را مطابق به فيصله شوراي مركزي جنبش ملي اسلامي افغانستان اعلام نمودند .

همچنان استاد پرويز بشرمل مسول شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان دلايل عدم اعلام به موقع نتايج انتخابات و چگونگي كشانيدن انتخابات به دور دوم  را به بحث گرفته و خاطر نشان ساخت كه كسانيكه سنگ اندازي مي نمايند و با دلايل غير معقول و افترا باعث هرج و مرج و اخلال امنيت مي شوند دوستان مردم افغانستان نبوده بلكه كساني هستند كه به دستور دشمنان مردم افغانستان فعاليت هاي سياسي منفي را انجام ميدهند.

اعضاي پر افتخار و رزمنده حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان كه به هدايت محترم الحاج ستر جنرال عبدالرشيد دوستم رهبر موسس و بنيانگذار حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان و فراخوان شوراي مركزي حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان تحت رياست محترم سيد نورالله سادات ريس شوراي مركزي جنبش ملي اسلامي افغانستان باتمام نيرو و امكان از كانديداتوري جلالتمآب محترم حامد كرزي حمايت و پشتيباني نمودند و جناب حامد كرزي با اخذ بيش از %56 آرا برنده اين دور انتخابات ميباشد و بنابر بعضي عوامل داخلي و خارجي انتخابات به دور دوم كشانيده شد ما بار ديگر مانند مرحله قبل و بلكه منسجم تر از قبل با انگيزه پاي صندوق هاي راي رفته و به حامد كرزي اين كانديد موفق راي ميروند و  خواستار آنند كه نقش و سهم ارزنده خويش را در دولت آينده تحت زعامت حامد كرزي ببينند و بتوانند در پهلوي ساير نيرو ها در تامين امنيت و صلح سراسري در كشور فعاليت نمايند .

همچنان تعدادي از اعضاي شوراي ولايتي هرات حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان در تركيب استاد پرويز بشرمل مسول شوراي ولايتي هرات جنبش و عضوي كميته سياسي شوراي مركزي ، آغمراد تركمن عضوي كميته سياسي شوراي مركزي ، انجينر الله داد تركمن ، عبدالعزيز ساغري ، حاجي عبدالسلام شندندي و تعدادي ديگر از علما ، موي سفيدان و تني چند از اعضاي شوراي ولايتي هرات جنبش جوانان  با محترم داكتر محمد يوسف نورستاني والي هرات ، جنرال عصمت الله عليزي قومندان امنيه هرات ، كميسيون مشترك احزاب سياسي ، نهاد هاي مدني و شخصيت هاي با نفوذ هرات بطور جداگانه ديدار و ملاقات نمودند . ضمن اعلام حمايت ازسياست هاي دولت مركزي و حاكميت محلي هرات كه اشخاص صالح و مسلكي در راس اداره امور قرار دارند خواستار تامين امنيت در روز انتخابات شدند.

 

+ نوشته شده توسط نویسنده در شنبه 1388/08/02 و ساعت 10:40 بعد از ظهر |
قطعنامه گردهمائي بزرگ سران وبزرگان اقوام ولايت هرات در مورد تامين ثبات ، اتحاد و احقاق حقوق

مردم دلير و فداكار ولايت هرات

 

امروز سه شنبه 14ميزان عده كثيري از نمايندگان احزاب سياسي ، جوامع مدني ، سران اقوام مختلف ازنواحي شهروولسوالي ها طي گردهمايي وسيع در تالار الهام راجع اوضاع هرات جلسه داير نمودند و ضمن محكوم نمودن مخالفين دولت خواستار اقدامات جدي دولت جهت سركوبي جنايتكاران تحت هر نامي شدند.همچنان بعضي از سخنرانان محمداسماعيل وزيرآب وبرق راعامل اين نا آرامي ها در هرات جهت كسب قدرت و امتياز از دولت مركزي دانستند و طي قطعنامه حمايت خود را از حامدكرزي اعلام داشتند.

همچنان طي راهپيمايي به ولايت رفته درضمن تسليمي قطعنامه به والي هرات حمايت خود را ازمسولين سياسي ونظامي هرات اعلام داشتند.

 

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

هموطنان گرامي !

 

 

            مردم زحمتكش و حق شناس ولايت هرات در دشوار ترين لحظات تاريخ معاصر كشورعزيزماجمهوري اسلامي افغانستان دركنار دولت و زعامت خود ازهيچ فداكاري و حمايت دريغ نكرده و با تقبل خطرات و تهديد دشمنان صلح و آرامش كشور در همه عرصه هاي ملي حضورو موضع گيري وطنپرستانه خود را به اثبات رسانيده اند .

حمايت وشركت فعال ما درپروسه كمپاين و انتخابات 29 اسد با نتايج خود نشان داد كه مردم هرات به صورت آگاهانه وبادرك حال وآينده كشور از مشاركت عمومي ، حاكميت ملي ، انكشاف ، امنيت  و كار به منظور استحكام نظام سياسي و انتخاب شخصيت ملي جلالت مآب محترم حامد كرزي با قاطعيت دفاع  و پشتيباني نموده اند.

طبيعي است كه مردم هرات متناسب با زحمات و فداكاري هاي خودو مطابق با عدالت اجتماعي انتظار تامين مشاركت ، انكشاف و امنيت را هم در چوكات محلي وهم در سيستم مناسبات و معادلات ملي را دارند و مصرانه به خاطر حصول اين حقوق تلاش و پا فشاري ميكنند.

بناء اشتراك كننده گان گردهمائي حاضر قطعنامه ذيل را تصويب و صادر مينمايند.

 

1- بزرگان و سران اقوام ساكن در ولايت هرات عميقا خود را وفادار و متعهد به منافع ملي و انتخاب جناب حامدكرزي دانسته و متقابلا طالب سهم و مشاركت منصفانه خويش درتمام عرصه هاي ملي و محلي كشور ميباشند .

2-  ولايت هرات و حوزه غرب افغانستان پيوسته تاثير عظيمي در تحولات بزرگ كشور ما داشته و در شرايط موجود هم ما خواهان وضعيت و معادلاتي ميباشيم كه همه افغانان صرف نظر از تفاوت هاي قومي و اجتماعي خود را در آينه بزرگ مناسبات ملي واداري كشور ديده  احساس قناعت نمايند.

3-  ما با درك پرابلم هاي پيش روي كشور آگاهي از مداخلات نا موجه آرزومنديم هر چه زودتر كشور از حالت بلاتكليفي خارج شده سرنوشت انتخابات و اداره آينده كشور روشن گردد.

4-  مردم آزاده هرات از علايق نا سالم دسته هاي معلوم الحال مطلع بوده هر عملي را كه بازگو كننده منافع مردم هرات نباشد براي ما قابل قبول نبوده اما از هر نوع تعصب ما به اصل شايسته سالاري باور داشته تقاضاي ما اين است تا در مورد اعاده حقوق مردم هرات توجه مسولانه مبذول گردد.

5-   سران و بزرگان اقوام ولايت هرات از همين تربيون به مسولين دولت مركزي گوشزد مينمايند تا از اتخاذ هر نوع تصميمي كه منجر به تحريك احساسات مردم هرات شود پرهيز نمايند .در صورت كه تصميم گيري هاي مركز بدور از خواست و مشوره مردم عملي شود عواقب بعدي آ ن بدوش طرفين معامله خواهد بود.

6-  تبليغاتي كه در مورد تبديلي رهبري ملكي و نظامي ولايت هرات در اين روز ها براه انداخته شده است كار دشمنان مردم افغانستان است مورد تائيد و پشتيباني مردم هرات قرار ندارد.

7-   از قانون مندي فعلي حمايت مي كنيم و بر آنانيكه از سال 1381 با ايجاد اداره خود مختار درهرات بر ما ظلم  و ستم كرده اند آنها را قطعآ قبول نداريم .

8-  ما از تقرر اسماعيل خان و اطرافيان وي در بخش هاي ملكي و نظامي حمايت نمي كنيم در صورت تصميم حكومت مركزي مسوليت آينده آن بدوش ما نخواهد بود.

9-   از رهبري ملكي و نظامي ولايت هرات به رهبري آقاي دوكتور احمد يوسف نورستاني حمايت عام و تام خويش را ابراز نموده و تلاش آنها را در راستاي وحدت ملي همبستگي و خدمت گذاري صادقانه آنها را حمايت مي كنيم .

                                                 

 

                                                       و من الله توفيق

 

+ نوشته شده توسط نویسنده در شنبه 1388/08/02 و ساعت 10:4 بعد از ظهر |

شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان خواستار اعلام نتايج انتخابات شد

 

شوراي ولايتي هرات حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان تشكيل جلسه داد                                   

درپي نا امنيي هاي اخير ولايت هرات و افزايش حملات انتحاري ، ترور ، اختطاف ،سرقت هاي مسلحانه و خود سري هاي بعضي افراد سودجو و بي بند و بار و عدم اعلان به موقع نتايج انتخابات رياست جمهوري و شورا هاي ولايتي در وقت تعين شده شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان در دفتر آن شورا تدوير جلسه نمود.

اعضاي جلسه روي مسايل روز و تحولات اخير كشور بحث نمودند و اكثريت مشكلات بوجود امده را عدم اعلان به موقع نتايج انتخابات برشمردند و از جامع جهاني و كميسيون مستقل انتخابات خواستار اين شدند كه هر چه زودتر نتايج انتخابات را رسما اعلان نمايند تا وضعيت امنيتي و اقتصادي مردم به حالت عادي و نورمال خويش بر گردد.

همچنان استاد پرويز بشرمل مسول شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان دلايل عدم اعلان به موقع نتايج انتخابات را به بحث گرفته و خاطر نشان ساخت كه كسانيكه سنگ اندازي مي نمايند و با دلايل غير معقول و افترا باعث هرج و مرج و اخلال امنيت مي نمايند دوستان مردم افغانستان نبوده بلكه كساني هستند كه به دستور دشمنان مردم افغانستان فعاليت هاي سياسي منفي را انجام ميدهند.

اعضاي پر افتخار و رزمنده حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان كه به هدايت محترم الحاج ستر جنرال عبدالرشيد دوستم رهبر موسس و بنيانگذار حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان و فراخوان شوراي مركزي حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان تحت رياست محترم سيد نورالله سادات ريس شوراي مركزي جنبش ملي اسلامي افغانستان باتمام نيرو و امكان از كانديداتوري جلالتمآب محترم حامد كرزي حمايت و پشتيباني نمودند و جناب حامد كرزي با اخذ بيش از %56 آرا برنده اين دور انتخابات ميباشد خواستار آنند كه نقش و سهم ارزنده خويش را در دولت آينده تحت زعامت حامد كرزي ببينند و بتوانند در پهلوي ساير نيرو ها در تامين امنيت و صلح سراسري در كشور فعاليت نمايند .

همچنان تعدادي از اعضاي شوراي ولايتي هرات حزب جنبش ملي اسلامي افغانستان در تركيب استاد پرويز بشرمل مسول شوراي ولايتي هرات جنبش و عضوي كميته سياسي شوراي مركزي ، آغمراد تركمن عضوي كميته سياسي شوراي مركزي ، انجينر الله داد تركمن ، عبدالعزيز ساغري ، حاجي عبدالسلام شندندي و تعدادي ديگر از علما ، موي سفيدان و تني چند از اعضاي شوراي ولايتي هرات جنبش جوانان  با محترم داكتر محمد يوسف نورستاني والي هرات ، جنرال عصمت الله عليزي قومندان امنيه هرات ، كميسيون مشترك احزاب سياسي ، نهاد هاي مدني و شخصيت هاي با نفوذ هرات بطور جداگانه ديدار و ملاقات نمودند . ضمن اعلان حمايت ازسياست هاي دولت مركزي و حاكميت محلي هرات كه اشخاص صالح و مسلكي در راس اداره امور قرار دارند ؛ فيصله شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان را به سمع مسولين رساندند كه ايشان از طريق مراجع مربوطه خواست اعضاي شوراي ولايتي هرات جنبش ملي اسلامي افغانستان را به اعضاي بلند پايه دولت و كميسيون مستقل انتخابات برسانند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط نویسنده در شنبه 1388/08/02 و ساعت 10:0 بعد از ظهر |
به سايت گپهاي از هرات خوش امديد
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط نویسنده در شنبه 1388/08/02 و ساعت 9:54 بعد از ظهر |


Powered By
BLOGFA.COM